JAK ZERWAĆ UMOWĘ Z NEOSTRADA W CZASIE TRWANIA UMOWY

Problemy z dostawcami, zła konfiguracja, wszystko co wiąże się z niewłaściwym funkcjonowaniem internetu.

Moderator: xxPrZeMeK

Obiluk
Posty: 54
Rejestracja: pt lip 28, 2006 10:00 am
Lokalizacja: Polska

JAK ZERWAĆ UMOWĘ Z NEOSTRADA W CZASIE TRWANIA UMOWY

Postautor: Obiluk » ndz maja 16, 2010 3:05 am

Umieściłem go w tym dziale bo pasuje do Problemy z internetem, bo jak się je ma to chce się je zlikwidować/pozbyć ;)

Może komuś się przyda, sposób własny sprawdzony gdy kombinowałem jak się ich pozbyć.

Jak wiemy nie jest łatwo zerwać umowę z TP na Neostradę, musimy płacić kary za zerwanie umowy, i to nie małe. Sposób jest prosty ;)

Poprosić znajomego lub kogokolwiek ze wsi czy z miejsca gdzie TP nie może podłączyć internetu, o dziwo jest tych miejsc sporo z względu na stare centrale z ograniczoną ilością miejsc. Sprawdzić możesz to w każdym salonie TP prosząc o sprawdzenie czy istnieje możliwość podłączenia neta tam i tam, jest to darmowe ;) ale osoba którą poprosisz o przysługę powinna wiedzieć wiedzieć czy istnieje tam możliwość. Następnie Podpisujesz z znajomym umowę najmu np. na pokój, nie musicie pisać co i na co, wystarczy by była umowa wynajmu na okres nie krótszy niż jest podpisana wasza umowa. Lecisz z tym do TP mówisz że zmieniasz miejsce zamieszkania i chcesz przenieść usługę,umowę wynajmu robią ksero i czekasz, za dwa dni dzwonią i mówią że niema możliwości technicznych ; ) w tym momencie lecisz do TP i mówisz jaka sytuacja, i następuje wypowiedzenie umowy z ich strony i ich winy gdyż ONI nie mają możliwości technicznych ;) Po wszystkim rozwiązujecie umowę o wynajem z znajomym gdyż stwierdziłeś że jednak się nie przeprowadzasz i idziecie na piwo ; )

Jako ciekawostkę dodam że będą kazali wam zapłacić za dany miesiąc jaki trwa, przykładowo jeżeli rozwiązują z tobą umowę 15 kwietnia to będą chcieli jeszcze za kwiecień kasę ale i to załatwiasz w dobry sposób, dzwonisz na błękitną linie mówisz co i jak i że nie zapłacisz za dni w których nie korzystałeś z neta, czyli płacisz za kwiecień tyle dni ile miałeś tego neta, warto o tym pamiętać gdyż standardowo przyjdzie faktura za cały miesiąc, nie obniżą ci jej póki tego nie zgłosisz.

Powyższy sposób jest dobry gdy już mamy Neostradę z tv, chociaż można go stosować przy zwykłej umowie na Neostrade i też przy umowie Neostrady z tv.

Poniższy przykład znalazłem na net nie wiem czy działa.

"Za wszystko odpowiedzialny jest pakiet Neostrada TP z telewizją internetową. Sprawa wyglądała tak: Kuzyn zamówił sobie ten pakiet [nie wiedzieć czemu, bo jak każdy wie od TP się ucieka, a nie przeciwnie] i dostał go na kilkudniowy okres próbny, z możliwością oddania i powrotu do starej opcji internetowej. Okazało się, że mu to nie pasuje. Zaniósł cały otrzymany sprzęt do telepunktu i powiedział, że go nie chce i chce wrócić do stanu rzeczy sprzed zamówionego pakietu. I tu można zobaczyć jak głupio w tp mają pomyślany system. Aplikacja pakietu "neostrada TP z telewizją" następuje natychmiastowo, ale w drugą stronę sytuacja wygląda całkiem inaczej: oni zrywają z Tobą umowę i każą podpisać nową co owocuje kilkudniową przerwą w dostarczaniu netu. Pani w telepunkcie opisała cały ten proces i na końcu dodała że podpisanie tej ponownej umowy jest obowiązkowe, a niepodpisanie wiąże się z wysoką karą pieniężną. Wszystko miało się odbyć dokładnie tak jak opisała babka w tp, aż tu nagle zadzwonił ktoś z neostrady i pyta czy mój kuzyn nie chciałby założyć sobie internetu w TP. Ten opisał mu swoją sytuację, że zrezygnował z telewizji i tak i tak musi podpisać umowę. [tu następuje moment kulminacyjny] Koleś go wyśmiał i powiedział że jest całkowicie wolny od TP i nie musi podpisywać niczego chyba, że nie chce. Kuzyn podziękował uprzejmie za tą informację i zadał jeszcze jedno pytanie:

- Czyli każdy może skorzystać z takiej luki i zerwać umowę?
- Tak, na to wygląda, ale ludzie o tym nie wiedzą. Proszę o tym nikomu nie mówić...

Kuzyn jest w trakcie podpisywania umowy z netią i nie został obciążony żadną karą.

Rozpisałem się. Teraz krótko. Jeśli chcesz zerwać umowę z neostradą w trakcie jej trwania to:

1] Zamów pakiet "neostrada TP z telewizją satelitarną"
2] Zwróć go jak najszybciej i powiedz, że go nie chcesz, tym samym rozwiązujesz obecną umowę [Tu może być różnie. Kuzyn powiedział, że chce wrócić do starej umowy i tak chyba trzeba zrobić, bo przecież nie powiesz od razu że znalazłeś lukę]
3] Poproszą Cie żebyś wpadł za parę dni i podpisał nową... ale ona nam nie jest do niczego już potrzebna.
"


Do powyższego dodam że nie wiem czy jest jeszcze opcja "na próbę" ale nawet jeżeli nie to nic się nie zmienia! dlaczego ? bo gdy mamy zwykłą neostrade to zamawiamy neostrade z telewizją satelitarną ale przez ich stronę TP! koniecznie. Link:

https://www.tp.pl/prt/pl/order/677870/? ... ption=1404

Wtedy po zawarciu umowy mamy 10 dni na rezygnacje bez ponoszenia kosztów, a jak wiemy przy podpisywaniu umowy na neostrade z tv podpisujemy nową umowę a stara jest już nie ważna! więc po rezygnacji z neostrady z tv nie wracamy już do zwykłej neostrady i dziękuje ;)

Z regulminu ich usług:

5.Konsumentowi przysługuje prawo do odstąpienia od Umowy zawartej
poza lokalem przedsiębiorcy albo na odległość poprzez pisemne
oświadczenie złożone w terminie 10 dni od dnia jej zawarcia.
6. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 5 powinno być złożone do
Komórki organizacyjnej.

Pozdrawiam.
Powyższe informacje mają charakter informacyjny. Najzwyczajniej omówione na nasz język ich bełkot w umowach.

Wróć do „Problemy z internetem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości