Router SMC 7401BRA - znacie się na routerach?

problemy, porady, pomoc

Moderatorzy: Obiluk, xxPrZeMeK

jasiu21

Router SMC 7401BRA - znacie się na routerach?

Postautor: jasiu21 » ndz lip 05, 2009 9:32 pm

Do w/w rutera jest podłączonych kilka komputerów. Czy ktoś jest dobrze rozeznany w funkcjach ruterów?
Chciałbym się nauczyć:
- znajdować adresy IP kompów aktualnie korzystających z internetu
- blokować dostęp na jakiś czas do stron internetowych, gg, skype'a itp. wybranym użytkownikom wspólnej sieci
- a tak zupełnie przy okazji chciałbym wykorzystywać funkcje rutera, choć nie wiem jakie one są i czy wogóle będą mi potrzebne

Sam boję się cokolwiek ruszać,kombinować, żeby nie popsuć.

Potrafi ktoś takie rzeczy?

piotrcv1
Kontaktowanie:

Re: Router SMC 7401BRA - znacie się na routerach?

Postautor: piotrcv1 » wt sty 28, 2014 10:58 am

jasiu21 pisze:Do w/w rutera jest podłączonych kilka komputerów. Czy ktoś jest dobrze rozeznany w funkcjach ruterów?
Chciałbym się nauczyć:
- blokować dostęp na jakiś czas do stron internetowych, gg, skype'a itp. wybranym użytkownikom wspólnej sieci
- a tak zupełnie przy okazji chciałbym wykorzystywać funkcje rutera, choć nie wiem jakie one są i czy wogóle będą mi potrzebne

Większość routerów posiada funkcję monitorowania jaki komputer jest podłączony do sieci oraz bardziej zaawansowane logi przesyłania pakietów w sieci. Poszukaj czegoś takiego jak logi systemowe w routerze lub statystyki sieci LAN.

Odnośnie blokowania to zależy od routera. Niektóre mają opcje blokowania poszczególnym adresom IP dostęp do Internetu w konkretnych godzinach.

Jak masz instrukcje do routera to zobacz co potrafi. Możesz też poszukać w sieci, czy nie ma jakiegoś nieoficjalnego softu do niego, który rozszerza możliwości routera, np. softy tomato.

Leszek1982r

Postautor: Leszek1982r » wt maja 13, 2014 9:19 am

piotrcv1 pisze:
jasiu21 pisze:Do w/w rutera jest podłączonych kilka komputerów. Czy ktoś jest dobrze rozeznany w funkcjach ruterów?
Chciałbym się nauczyć:

Większość routerów posiada funkcję monitorowania jaki komputer jest podłączony do sieci oraz bardziej zaawansowane logi przesyłania pakietów w sieci. Poszukaj czegoś takiego jak logi systemowe w routerze lub statystyki sieci LAN.

Odnośnie blokowania to zależy od routera. Niektóre mają opcje blokowania poszczególnym adresom IP dostęp do Internetu w konkretnych godzinach.

Jak masz instrukcje do routera to zobacz co potrafi. Możesz też poszukać w sieci, czy nie ma jakiegoś nieoficjalnego softu do niego, który rozszerza możliwości routera, np. softy tomato.

Tak ale taki router to też spory wydatek :)

piotrcv1
Kontaktowanie:

Postautor: piotrcv1 » czw paź 09, 2014 12:06 pm

Obecnie coraz więcej domowych routerów ma tego typu funkcje dostępne po wyjęciu w pudełka. Trzeba jednak zauważyć, że większość osób nawet pojęcia o tym nie ma i nie korzysta z takich funkcji :)

Awatar użytkownika
yarzombo
Site Admin
Kontaktowanie:

Postautor: yarzombo » ndz lut 28, 2016 1:46 pm

Dokładnie ;)

Awatar użytkownika
ithisyea
Kontaktowanie:

Postautor: ithisyea » czw cze 30, 2016 2:36 pm

Na ta chwilę to routery takie są już na porządku dziennym. Zwłaszcza, gdy mam zlecenia montażu w domach, to zawsze informuję osoby, które będą użytkowały, że mają taką opcję i by sprawdzały sobie co jakiś czas, czy nie działa się coś niepokojącego.

Wróć do „Sprzęt”