forum.speedtest.pl
Tester prędkości

Programy - Przyspiesz.pl - opinie

master - Pon Cze 06, 2011 3:21 pm
Temat postu: Przyspiesz.pl - opinie
Witam wszystkich,

Bardzo przydatny program optymalizujący pracę komputera przyspiesz.pl, który ostatnio pojawił się w sieci. Mam win7 sp1 na P4 2.8 i 1GB Ram więc szału nie ma z wydajnością. W szybkim skrócie przedstawię moje wrażenia na temat tej aplikacji:

1. Program jest podpisany cyfrowy przez firmę o nazwie SPEED, sprawdziłem ich stronę internetową http://www.b-speed.com - firma istnieje i robi ciekawe projekty informatyczne, sprawdziłem portfolio. Podpis cyfrowy to znak, ze nie jest to jakiś fake przynajmniej od strony samego programu.

2. Oczywiście po przerobieniu wielu istniejących już fałszywych programów zanim podjąłem jakąkolwiek decyzje o zakupie - sprawdziłem firmę. Wysłałem maila z zapytaniem o więcej informacji technicznych. Zadzwonił do mnie pracownik, porozmawialiśmy chwilę. Facet wytłumaczył mi jak to dokładnie działa. Za dużo to ja z tego nie zrozumiałem ale rozmowa wyglądała dość wiarygodnie z jego strony.

3. Ponieważ mam firmę to niecałe 50zł wrzucone w koszty zawsze się przyda. I tu pierwsze zaskoczenie - z miejsca podczas rejestracji można podać dane do faktury. Ich system współpracuje z Platnosci.pl. Wiec chyba nie fake bo Platnosci.pl sprawdzają firmy, z którymi współpracują. Dobra - zaryzykowałem. Trzy kliknięcia i przelałem im kasę poprzez WBK24.

4. Przyszedł SMS z kodem minutę później. Mail też przyszedł z tym samym kodem :mrgreen: Wpisałem, aktywowałem - wszystko gra. Teraz wypadałoby sprawdzić czy program nie ściemnia.

5. Chwila z googlem i znalazłem programik do wykrywania zmian w rejestrze o nazwie RegShot. Zgodnie z manualem RegShota zrobiłem jakby obraz rejestru przed użyciem Przyspiesz.pl a następnie odpaliłem przyspieszacza. Pokazał jakieś 2200 błędów z czego około 60 to były błędy prawdopodobnie związane z rejestrem a reszta to pliki w cache, tmp itd. Odpaliłem programik i poszła "optymalizacja". Wcześniej przejrzałem listę poprawek, które program proponuje, nawet zapisałem sobie je na dysku w txt. Następnie RegShotem zrobiłem porównanie czy program wprowadził jakieś zmiany. Wprowadził - dokładnie tyle ile proponował i dokładnie te wartości, które proponował. Zatem nie ma tu ściemy jak w przypadku innych programów tego typu.

6. Przyspiesz.pl ma w Narzędziach (które oczywiście są dostępne po zapłaceniu dopiero) coś takiego jak odtwarzanie konfiguracji sprzed zmian. W takim sam sposób RegShotem sprawdziłem, że również odtwarza poprzednie parametry rejestru. Ok teraz czas na jakieś testy wydajności.

7. Sprawdziłem szybkość odpalania systemu zgodnie z tym:

http://www.centrumxp.pl/S...82adowania.aspx

Różnica to około 15-20% szybciej na moje oko. Pomiar powtórzyłem kilka razy - mniej więcej się zgadza. Prawdopodobnie program wyłączył w rejestrze jakieś usługi, które startowały wraz z systemem. W rozmowie telefonicznej pracownik wspominał też jeszcze o czymś innym przy starcie ale nie pamiętam.

8. Zauważyłem, że program wyłączył kilka efektów AERO jak np płynne pojawianie się okienek, ładne znikanie różnych rzeczy itd. W sumie i tak miałem to powyłączać bo mam za słaby sprzęt do obsługi tego (brak karty graficznej, tylko zintegrowana). Podsumowując same okienka działają szybciej.

9. Zastanowiło mnie czy rzeczywiście programik poprawi jakieś parametry sieci. Speedtesty nie pokazały większej różnicy ale przecież mechanizmów cięcia pasma u operatora raczej się nie oszuka. Natomiast zauważyłem, że uTorrent jest w stanie nawiązać dużo więcej połączeń czyli pewnie zostało wyłączone jakieś ograniczenie na liczbę połączeń.

Na więcej testów na razie czasu nie mam ale wygląda na to, że program jest autentyczny na pierwszy głębszy rzut oka. W każdym razie kontakt z firmą, która to sprzedaje jest bardzo dobry więc w razie co jest kogo opieprzyć :mrgreen: Pytałem chłopaków, którzy pracują w serwisie komputerów - takie operacje jak czyszczenie kompa ze śmieci itd. nie kosztują u nich mniej niż 100zł więc cena tego Przyspiesz.pl wygląda całkiem ciekawie. Zobaczymy jak będą wyglądać opinie innych.

Inne opinie jakie znalazłem w sieci na temat tego programu to:

http://forum.hotfix.pl/za...-pl-t13097.html

To chyba wypowiedzi osoby, która rozmawiała ze mną telefonicznie.

marian57 - Pon Cze 06, 2011 6:17 pm

Potwierdzam rowniez, ze wszystko przebieglo ok. Najbardziej obawialem sie o platnosc. Panowie pomogli mi telefonicznie aktywowac program gdyz mialem problemy - program nie chcial sie polaczyc z serwerem. Okazalo sie, ze problem lezal w kasperskim, ktoremu niechcacy kazalem zablokowac program.
marinus - Pią Cze 10, 2011 4:44 pm

Program mi się podoba. Jest intuicyjny w obsłudze i wygląda schludnie. U mnie ten cały przyspieszacz usunął bardzo dużo tymczasowych plików. Poza tym system włącza się dużo szybciej. Ja też bałem się o płatności bo dopiero od niedawna robię zakupy w internecie. Na szczęście wszystko się udało. Miałem problem tylko z instalacją go na drugim komputerze ponieważ kod nie chciał się aktywować. Napisałem maila do nich że mam taki problem. Odesłali mi informację że jedną licencję programu można używać na jednym komputerze tak samo jak windowsy. Fakt nie doczytałem tego w warunkach licencyjnych na ich stronie. Ogólne wrażenie jest dobre
pablo - Nie Lip 03, 2011 10:19 am

Zapłaciłem za licencję kartą kredytową. Czekałem kilka dni na kod aktywacyjny jednak nie przyszedł. Okazało się, że ich system płatności zablokował operację ponieważ żona przekroczyła limit :razz: Zanim się o tym dowiedziałem oczywiście posłałem do nich maila z zapytaniem gdzie kod. Po 15 minutach oddzwonili i powiedzieli w czym problem. Zrobiłem przelew bezpośrednio na ich konto (chyba było podane na stronie) i dostałem kod.

Teraz kilka słów o programie. Oczywiście zanim kupiłem poszukałem najpierw opinii w Internecie na jego temat. Po instalacji, uruchomieniu i aktywacji stwierdziłem, że ma rzeczywiście prosty i intuicyjny interfejs. Poszła optymalizacja. Subiektywnie rzeczywiście mój XP chodzi szybciej. Widać różnice ale nie potrafię tego jakoś porządnie zmierzyć jak w pierwszej wypowiedzi. Jedno na co zwróciłem uwagę, to że wcześniej po starcie systemu prawie cały czas świeciła się lampka od aktywności dysku a po optymalizacji nie ma tego efektu czyli komputer nie mieli dyskiem cały czas.

Ogólnie jestem zadowolony. Kupiłem program jeszcze na dwa komputery w biurze, na których również mam Windowsy XP. Tam był inny problem. Są to dość stare komputery z małymi dyskami, na których kończyło się miejsce powoli. Po zadziałaniu programem pojawiło się ponad 2GB więcej miejsca. Z ciekawości napisałem do nich maila żeby mi powiedzieli o co chodzi. Odpisali, że pewnie nie czyściłem tymczasowych plików w przeglądarkach i samym systemie i stąd taki przyrost miejsca. Nie czyściłem bo nie wiem jak. Kiedyś robił to znajomy serwis ale zbankrutowali rok temu.

Pozdrawiam wszystkich, Paweł

shirok - Nie Lip 03, 2011 2:18 pm

Witam kupiłem program jakiś czas temu i użyłem go wtedy. Teraz po jakimś czasie uruchomiłem go ponownie i pokazuje mi ponad 400 błędów w plikach. Czy ktoś mi może odpowiedzieć o co chodzi?
speed - Wto Lip 05, 2011 10:50 am

Szanowni Państwo,

Chciałbym wyjaśnić kwestię tymczasowych plików. Tymczasowe pliki to takie, które system operacyjny tworzy podczas normalnej pracy. Pliki te tworzone są zarówno przez same procesy systemowe jak i przez oprogramowanie niezależne od systemu. Przykładowo kiedy przeglądamy strony internetowe to ich zawartość (wszystkie obrazki, kod HTML) zapisują się w tak zwanym cache (pamięci podręcznej). Naturalną konsekwencją będzie fakt, że ilość tych plików będzie rosła w czasie. Nasz program czyści pamięci podręczne wszelkiego rodzaju dzięki czemu automatycznie zwalniane jest miejsce na dysku. Ma to szczególne znaczenie dla partycji systemowej (czyli zazwyczaj dysk "C").

Często pytacie Państwo dlaczego po przeprowadzonej optymalizacji za chwilę pojawiają się znów błędy w plikach. Otóż programy, które pracują w systemie w tle, jak na przykład programy antywirusowe, blokują dostęp do swoich tymczasowych plików. Nasz program w takim wypadku nie jest w stanie ich usunąć. Gdyby nawet udało się to zrobić to za chwilę prawdopodobnie pojawią się na nowo. Pliki aktualnie używane przez system operacyjny stanowią minimalną część wszystkich pozostałych plików tymczasowych, które usuwa nasz program (zwłaszcza cache). Zatem sytuacja opisywana przez Państwa jest jak najbardziej prawidłowa.

W związku z powyższym zalecamy okresowe wykonywanie optymalizacji za pomocą naszego programu.

pozdrawiam serdecznie,
Przemysław Jarząb
SPEED Agencja Interaktywna
przemek@b-speed.com
http://www.b-speed.com

StiffMajster - Sob Sty 07, 2012 11:56 pm

Ciekawą sprawa jest zalecenie programu aby defragmentować napęd "SSD" (jest to zabójcza akcja dla tego typu napędów). Program też zaleca usunięcie części zabezpieczeń mojego serwera :evil: . Według mojej opinii program nie robi nic więcej niż choćby Windows 7 by cokolwiek przyspieszyć w komputerze. [!!! po prostu ściema, twórcy powinni się wstydzić :oops: !!!]. :evil: :evil: :evil:
speed - Nie Sty 08, 2012 10:30 am

Szanowny StiffMajster,

Program absolutnie nie zaleca defragmentacji dysku (SSD ani innego). W zakładce Narzędzia znajduje się po prostu ikona, która jest skrótem do defragmentatora systemowego. Równie dobrze użytkownik dysku SSD może sobie uruchomić defragmentacje z poziomu Windows. Jednak dziękujemy za uwagę i w następnej poprawce programu dołożymy sprawdzanie, czy użytkownik nie korzysta z SSD i wyłączymy tę ikonę jeśli korzysta.

Program nie usuwa żadnych zabezpieczeń systemowych, nie modyfikuje ustawień firewalla i nie ingeruje w politykę reguł ruchu przychodzącego/wychodzącego. Na jakiej podstawie wyciągnął Pan takie wnioski? Prosimy o konkretną informację. Odnoszę wrażenie, że nie korzysta Pan z naszego programu Przyspiesz.pl - http://www.przyspiesz.pl tylko z programu konkurencji na podstawie Pańskiego opisu.

pozdrawiam serdecznie,
Przemysław Jarząb
SPEED Agencja Interaktywna
przemek@b-speed.com
http://www.b-speed.com